HYGIENICKÉ SPRCHOVÉ HADICE

FlexClean - hygienická sprchová hadice

Hygienický systém FlexClean

 Můžete takto chránit zdraví své i zdraví celé Vaší rodiny patentovanými hygienickými samočistícími sprchovými hadicemi FlexClean®

Běžná sprchová hadice - tvorba biofilmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nepřeháníme už to pomalu s tou hygienou? Pravidla hygieny při mytí rukou, v kuchyni, v koupelně, v celé domácnosti. Ale proč i hygiena ve sprchové hadici? Vodu ze sprchy přece nepijeme!

Ale ano, hygiena sprchové hadice má velký význam. V každé sprchové hadici se tvoří tzv. biofilm. V tomto biofilmu se množí nebezpečné bakterie, které napadají jeden z našich nejcitlivějších orgánů: plíce.

Zjistěte více o této spojitosti a také o technologii, kterou použít pro ochranu svého zdraví

 

Biofilm ve sprchové hadici

Biofilm je šlemovitá hmota tvořena mikroorganismy (bakterie, plísně, houby). K vytvoření biofilmu dochází především ve sprchových hadicích, protože vlhké prostředí s kombinací umělé hmoty nebo gumových materiálů a vyšší teplotou tvoří ideální podmínky pro jeho růst.

Biofilm nabízí ideální podmínky pro život bakterie Legionella, původce těžkého onemocnění plic. Vzhledem k tomu, že v biofilmu žijí améby, které Legionella používá jako svého hostitele, může se bakterie Legionella v biofilmu dále rozmnožovat.

Legionella

Vodní bakterie Legionella může u člověka vyvolat tzv. legionářskou nemoc – pojmenované po velké nákaze touto nemocí mezi americkými legionáři během setkání veteránů v roce 1976. Jedná se o těžkou formu zápalu plic, která je v 10-15% případů smrtelná.
Předpokládá se, že jen v České republice na legionářskou nemoc onemocnění okolo 20.000 osob (Zdroj: Robert Koch-Institut). Každý rok na toto onemocnění v České republice umírá několik tisíc lidí.

Ideální podmínky pro život nalezly bakterie Legionella právě v biofilmu.

 

Legionella v pilcích

Bakterie Legionelly mohou být člověku nebezpečné až tehdy, když se dostanou do plic. Právě to se děje při sprchování! Při sprchování vznikají jemné kapičky vody – tzv. aerosoly – které proniknou až do plic (jde o tzv. respirabilní areosoly). Tak se dostanou do našich plic také bakterie Legionelly ze sprchové hadice.

Ale nejen bakterie Legionelly mohou být při sprchování nebezpečné. Těžké zápaly plic mohou vyvolat také bakterie Pseudomondus, další nebezpečný druh bakterií, který se množí ve sprchové hadici.

Funkčnost samočistícího systému

Patentovaný systém FlexClean mechanicky čistí pomocí speciální postříbřené pružiny z ušlechtilé oceli vnitřní prostor hadice. Vrstva stříbra na pružině zaručí další antibakteriální ochranu. Tato kombinace mechanického čistícího procesu a postříbření redukuje tvorbu biofilmu o více než 90%.

Obraz 1: V běžné sprchové hadici se již během několik týdnů tvoří tlustá vrstva biofilmu.

Obraz 2: Vnitřní stěna sprchové hadice se v systému FlexClean čistí pomocí dvou zdvihů speciální čistící pružiny. Otevřením sprchového ventilu proběhne první čištění pružinou, protože proud vody pružinu o pár centimetrů posune.

Obraz 3: Při uzavření ventilu sprchy se pružina opět zatáhne a podruhé pročistí vnitřní stěny hadice. Aby byla hadice kompletně vyčištěna, probíhá pružina celou hadicí.

Výzkum institutu

Hygienický systém FlexClean byl testován na účinnost renomovaným Institutem pro hygienu univerzitní kliniky v Bonnu (Prof. Dr. Exner) (orig. Hygieneinstitut der Universitätsklinik Bonn). Výsledek ukazuje, že hygienický systém FlexClean dokázal snížit tvorbu biofilmu o více než 90%.

Sprchová hadice FlexClean

Hygienická sprchová hadice, která tvoří nové standardy:
- patentovaný hygienický systém FlexClean zabraňující tvorbě biofilmu
- testováno na účinek Institutem pro hygienu univerzitní kliniky v Bonnu
- chromový design
- otočná, s celkovou délkou 1,6m pro komfortní sprchování
- hladký povrch pro snadné a hygienické čištění
- pětivrstvá vysoce kvalitní hadice, certifikovaná podle EN 1113

 

 

 

Cena

3711074
13711074
FlexClean-hygiena sprchové hadice
1 073,55 Kč
Hygienický systém proti tvoření biofilmu uvnitř hadice a hladkého vnějšího povrchu
FC
Sprchová hadice Argento
371,07 Kč
Vysoce kvalitní sprchová hadice s hladkým povrchem
1316992316
2 položek celkem
Zpět do obchodu