LEGIONELA (Legionella pneumophila)

Legionela v teplé a chladící vodě z pohledu rychlé eliminace a řádné prevence bez narušení materiálů 

 

 KLIKNI ZDE NA KONTAKTNÍ FORMULÁŘ, NEBO RYCHLÉ SPOJENÍ 

 

 

OBRATEM VÁM POMŮŽEME S PREVENCÍ, NEBO ODSTRANĚNÍM LEGIONELY A VŠE ZAŘÍDÍME  POKUD MÁTE PROBLÉM S LEGIONELOU V PITNÉ, TEPLÉ NEBO CHLADÍCÍ VODĚ 

Umíme efektivně eliminovat bakterie Legionella v teplé vodě během několika hodin na povolené hodnoty dle platné legislativy. Voda je nezávadná ihned po dezinfekci, tak jako například v Přerově v 8 bytových domech současně během několika hodin. 

2016-04-26 02.10.08 pm

 

3.12.2015 naše firma na ČT při odstranění Legionelly v bytových domech v Přerově  

 
 

Celltower

 

4.2.2016 firma DEZINFEX je i v rádiu

 

legionellabacteria

 

Provádíme  zvýhodněný,  v případě  zájmu  i zcela anonymní odběr vzorků vody na mikrobiologické vyšetření. Vedle našeho přátelského přístupu se můžete spolehnout na diskrétnost. 

 

 

 

 
 
 
Budeme rádi když také vedle kontaktního formuláře zde vyplníte
3 minutový dotazník který se týká Vašeho systému teplé vody, budeme vědět více a i vy se něco dozvíte, poradíme Vám obratem
 
 
 
PROVÁDÍME: Inženýrink, testování, měření, analýzy a znalecké posudky hygienického rizika technických vodních obslužných systémů, posuzování vlivů na životní prostředí („EIA“) dle zákona 100/2001 Sb. a znalecké posudky ochrany a tvorby životního prostředí a speciální ochranné dezinfekce

Zaměřujeme se na technické vodní obslužné systémy (TVOS), převážně na teplou a chladící vodu a v nich na eliminaci bakterie Legionella pneumophila a dalších bakterií jako např. Pseudomonas, Staphylococcus aureus, Mycobacteria a dalších nežádoucích mikroorganismů, tedy hygienou vody komplexně. Nevyhovující stav hygieny v TVOS ideálně řešíme vedle dávkování dezinfekce i technickým monitoringem, který si částečně můžete provést i sami. Vedle mikrobiologického monitoringu se zaměřujeme i na použité materiály se kterými voda přichází do styku a fyzikální parametry chladící, teplé i studené vody, tak aby se právě i dezinfekce mohla dávkovat efektivně a úsporně. Náklady na vodu a ohřev pak mohou být o 15 až 40% nižší. Některá úsporná opatření však nemusí být koncepční a mohou právě napomáhat množení mikroorganismů. Například stabilizace teploty a zlepšení hydrauliky napomáhá při boji proti mikroorganismům, naopak úsporné perlátory není vhodné instalovat na některá místa, nebo v některých provozech před hygienickým zabezpečením. Rádi Vám prozradíme některé z našich postupů, jak o teplou vodu pečovat a eliminovat nejen legionely z často již kolonizovaných TVOS. Máme zkušenosti z mnoha objektů a disponujeme živnostenským oprávněním dle zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví. Víme tedy, že jako výrobce teplé vody (což je každý kdo ohřívá vodu studenou) byste měli pravidelně monitorovat její hygienickou kvalitu a vyhnout se nedodržování platné legislativy, kde hrozí dokonce i trestně-právní postih při vážném úmyslném zanedbání péče o kvalitu. Proto je často nečekaná situace řešena jako "havarijní stav" kde není čas na výběr variant, natož pak odborné firmy. Dodržujte raději ihned Vyhl. 252/2004 Sb. v platném znění

K efektivnímu monitoringu, likvidaci bakterií a předcházení jejich opětovné kolonizace zde máme pro Vás unikátní ebook s informacemi, které se Vám budou hodit, pokud jste provozovatel objektu, hotelu, nemocnice, bytového domu, výrobní haly a dalších provozoven. Tyto informace použijete i Vy pro prevenci a úspory ve Vašem objektu, proto si stáhněte tento ebook s informacemi zcela ZDARMA

foto ebook natočený 500x644 

 

Často se potkáváme se zanedbanou výrobou a distribucí teplé vody, kde může docházet k vážným respiračním onemocněním při inhalaci aerosolu. Rozhodli jsme se, že zveřejníme zcela zdarma ke stažení ebook, tedy  důležité informace a předáme Vám naše Know-How.

V ebooku se například dozvíte:

-Postupy jak předcházet mikrobiálnímu znečištění vnitřního vodovodu

-Kde odebírat vzorky na mikrobiologické vyšetření, abyste se dozvěděli co nejvíce informací s minimálním počtem odebraných vzorků

-Vhodné parametry teplé vody pro monitoring v objektu a mikrobiologické ukazatele

-Jak dosáhnout úspor spotřeby a energií při ohřevu vody, a že je důležité znát spotřebu teplé vody 

-Druhy dezinfekce teplé vody, efektivní dezinfekce

-Postup: Čištění a dezinfekce koncových částí distribučního systému

-a mnohem více

Za Váš email se dozvíte časem i další zkušenosti, tedy informace, ale i novinky v oboru hygieny a optimalizace provozu vnitřního vodovodu, které Vám budeme zasílat na Vámi zadaný email. Z odběru těchto informací se můžete kdykoliv "kliknutím" odhlásit. Diskrétnost je naší povinností a naším řemeslem. Vyjma bakterií se tedy není čeho obávat.

JAK ZAJISTIT KVALITNÍ TEPLOU VODU?

Můžete se spolehnout na maximální diskrétnost. Stažením ebooku souhlasím se zpracováním osobních údajů (mailové adresy) dle NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES, obecné nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen jako „GDPR“) Můžete jej kdykoliv odvolat (souhlas nám udělujete na 3 roky)

Formulář byl odeslán, děkujeme.

CHCETE PATŘIT MEZI ZODPOVĚDNÉ PROVOZOVATELE?

Myslíte že Vám stačí čas od času termodezinfekce a budete mít klid?

podívejte na graf, opravdu nestačí:

termodezinfekce 1214x873

POZOR: K poškozování materiálů vnitřního vodovodu a výraznému zkrácení životnosti dochází i prováděním termodezinfekce. Pokud má být termodezinfekce efektivní pro hygienu vody, je třeba nárazově teploty nad 70°C z každého výtokového místa, ideálně až 80°C. Nejen že v takovém případě nemusí stíhat ohřev, ale materiály vnitřního vodovodu jsou pak značně zatíženy. Zde v grafu vidíte teplotními čidly zachycenou termodezinfekci v nemocniční budově - u některých větví cirkulace nebylo dosaženo ani 60 °C, teplotu musíme zvýšit v celém systému, hrozí pak praskání potrubí. Pojďte s námi raději chemickou cestou, používáme šetrnné biocidy.

        Dejte si pozor při výběru vhodného dodavatele dávkování dezinfekce, je důležité co dávkujete a jak to dávkujete! 

      

VIDEO s příkladem špatného řešení chemické dezinfekce teplé vody, kdy se dodavatel snaží dodávat co nejvíce nevhodné dezinfekce. 

Reference ve špičkových zdravotnických zařízeních, po celé ČR dokazují naši profesionalitu. Vedele nemocnic zabezpečujeme také vodu v hotelech, lázních, věznicích, domovech seniorů, výrobních halách a dalších objektech. Nemějte problémy s teplou vodou! Jestli chcete levně, rychle a především efektivně odstranit Legionelu, jste na správné adrese. Zavazujeme se k diskrétnosti. Po krátkém, třeba i telefonickém rozhovoru okamžitě vypracujeme nabídku přímo Vám na míru s minimálními náklady a šetrnností k potrubí a dalším materiálům vodovodu. Samozřejmě rádi Vám zašleme nezávaznou nabídku, našim klientům garantujeme diskrétnost.

Zde je jen zlomek z našich referencí (i videoreference) 

Máte problém s legionelou v teplé nebo chladící vodě? Obratem Vám pomůžeme a vše zařídíme, kontaktujte nás zde! 

 

Základní dávkovací sestava 4D ihned k dodání

Chci informace o dávkovacím zařízení 4D 

LEGIONELA - co je legionela

Své jméno a proslulost získaly legionely r. 1976 ve Filadelfii, kde v hotelu Bellevue-Stratford způsobily dosud nejrozsáhlejší epidemii plicních onemocnění, a to mezi účastníky sjezdu asi 4 tisíc amerických legionářů (veteránů II. světové války). Tzv. legionářskou nemocí zde bylo postiženo 221 přítomných, z nichž 34 zemřelo. Zdrojem nákazy se ukázal jak kolonizovaný aerosol z klimatizace, tak zřejmě i TVOS (technické vodní obslužné systémy, tedy v nich zvýšený nárůst biofilmů s amébami) dotyčného hotelu. Krátce nato se prokázalo, že epidemie vyvolané legionelami se určitě vyskytovaly i před rokem 1976.

Ze vzorku krve vojenského potápěče, uložené v mrazicím boxu Centra pro kontrolu nemocí v Atlantě od roku 1943, byla úspěšně vykultivována Legionella micdadei. Za první průkazně doloženou epidemii legionářské nemoci bylo uznáno 81 postižených pacientů v nemocnici Sv. Alžběty ve Washingtonu r. 1965. V našich podmínkách KOPŘIVA [3-7] konstatuje, že by bylo krajně nevhodné čekat s potřebnými preventivními opatřeními až do doby, kdy dojde k epidemii bakterií legionela - toto uvedl před devíti lety a situace se nezlepšila, i když již k oné epidemii došlo.

Také zde tento autor informuje o zajímavé skutečnosti - v místě, kde došlo k epidemii, se již další infekce nevyskytla. Je to pochopitelné, protože v daném místě byly zavedeny vhodné režimy provozu a údržby, pracovníci technické obsluhy získali zkušenosti a znalosti. Zcela jistě byly také odstraněny předpokládané možné zdroje systémové kolonizace jak vody tak vzduchotechniky. Více o bakterii legionela také zde.

 

Představení našeho řešení eliminace legionel a dosažení úspor 

 

Program DEZINFEX úspory a dezinfekce vody znamená nejen likvidace legionely, ale hlavně i úspory na spotřebě vody a především na ohřevu. Tedy souhrn vazeb a nutnosti širšího multidisciplinárního přístupu vedoucí k maximálním úsporám až 40%, ale i zlepšení služeb zákazníkům. Zde, v těchto TVOS (technický vodní obslužný systém) u objektů je třeba uvažovat a řešit zabezpečení proti bakteriím nejen s alimentárními dopady (stav potřebné kvality je zabezpečován dodavatelem pitné vody do objektu), ale zejména u vody teplé, kterou až v objektu ohříváme a rozvádíme potrubím, v tu chvíli se stáváme výrobcem teplé vody vyráběné z vody pitné a je třeba chránit uživatele před nebezpečnou bakterií Legionella, v opačném případě hrozí v nejhorším případě i trestně právní postih zodpovědného člověka.

 

Zde je příklad grafu z technického monitoringu teplé vody, tedy spotřeb a teplot

6.Komplexní monitoring FNHK OHK Q + teplota PWH a PWH-C 830x585

Čím více údajů budeme znát, tím spíše se dá systém optimalizovat a ušetřit velké peníze na provozu. Počítejte! PŘESTAŇTE PLÝTVAT VODOU, 1m3 teplé vody Vás průměrně stojí 250 až 350 Kč, pokud počítáte i dohřev cirkulace této vody a tepelné ztráty. Ne vždy je nutné řešit problémy dezinfekcí, ale je to nejvýhodnější. Ano, je možné ale s mnohem většími úpravami po důkladném monitoringu eliminovat legionely i díky hydraulickému vyvážení, pro jeho podklady právě provádíme podobný monitoring jak vidíte v grafu, díky kterému provozovatel zachytí současný stav, tedy diagnostika systému. Potom můžete provést kroky a my Vám vhodné kroky navrhneme a potom opět monitoring nového, již optimalizovaného stavu.Z fyzikálních veličin měříme i náběhové teploty na potřebných místech, ale i tlaky např. ve studené a teplé vodě současně pro zjištění případného vzájemného propouštění a není problém se kamerou podívat do potrubí. 

Chcete ušetřit a předejít množení bakterií Legionela? Samozřejmostí je úspora a šetrnost k materiálům vodovodu. Nabídneme Vám nejefektivnější dávkování dezinfekce, které bude pracovat také v optimalizovaném režimu, již žádné předávkovávání. Rádi Vám však zašleme dle Vašeho požadavku nabídku několika variant chemického zabezpečení od jednoduchého postupu zdarma k odebrané dezinfekci až po plně automatické řešení. Potřebujeme znát však na Vás nějaké kontaktní údaje, vyplňte kontaktní formulář. Samozřejmostí je diskrétnost, nikdo nechce, aby byla známa přítomnost bakterii Legionela v jeho objektu.

Máme několik variant hygienického zabezpečení s garancemi dodržování vyhlášky 252/2004 Sb. Vyplňte zde kontaktní údaje a rádi Vám zašleme přehled a možnosti jak se zbavit legionel.

Pokud již dávkujete, střídáte pravidelně biocidy? My Vám doporučíme nejvhodnější kombinaci. LEGIONELLA / Legionela - levné a trvale garantované odstranění se značnými úspory - dezinfekce teplé vody, nebo i proplach vnitřního vodovodu pitné vody a jednotlivých nejvíce kontaminovaných stoupaček šokovou dezinfekcí. Je třeba dezinfekce střídat. Biocidy jako je PUROCIL 11, Duozon 100L, Sanosil Super 25 Ag, chlordioxid, neboli oxid chloričitý vyráběný na místě v generátoru, elektrochemicky aktivovaný roztok ani žádné jiné nejsou zárukou efektivního výsledku při jejich nesprávném použití. Jedinou zárukou efektivního použití a rentability při změnách provozu při zahájení jakýchkoliv opatření, je použití ověřených postupů, které v rámci zaváděcího provozu vždy dodržíme u každého zákazníka. 

Máte již dávkování jakéhokoliv biocidu? Budete dávkovat úsporněji, poraďte se zde

Používáme šetrnější biocidy k potrubí. V rámci zaváděcího provozu oproti konkurenci navrhujeme řízení dávkování, tedy úspory dezinfekce ale i úspory na spotřebě vody, čímž prodloužíme životnost tohoto vodního systému a vše může být v rámci jednoho balíčku, tedy pod havarijním řešením. 


Náš přístup je komplexní - jen dávkování nestačí !

Pitná voda: CHLORDIOXID(CLO2), DUOZON, PUROCIL 11, SANOSIL Super 25 Ag, Elektrolyt, Ozon,UV lampy

Používáme schválené, účinné biocidy a dávkujeme šetrně!

Stále pracujeme na vývoji technologií a postupů. S dosahováním úspor.

Pokud již dávkujete dezinfekci, nabídneme Vám snížení provozu dávkování, ale i spotřeb a teploty ohřevu s garancí výsledků dle vyhlášky 252/2004 Sb. v platném znění.

SAMOZŘEJMOSTÍ JE VŽDY OCHRANA POTRUBÍ


Co se týče teplé vody, ze zkušeností lze doložit, že kolonizované jsou zejména nové nebo rekonstruované systémy přípravy a distribuce PWH (teplá voda-Potable Water Hot) ale zejména starší zanedbávané systémy. Jednotlivé druhy materiálů, používaných k výrobě potrubních rozvodů, však nemají stejné vlastnosti ve vztahu k bakteriím, které se ve vodě - ať již teplé nebo studené - mohou vyskytnout. Stejně tak mají různé vlastnosti ve vztahu k různým biocidům, které se k dezinfekci teplé vody používají. Pak ještě přichází další skutečnost - je zde technologie ohřevu.

Program DEZINFEX spočívá v komplexním přístupu, který se skládá z důkladného monitoringu, poté dávkování ochranného biocidu, stabilizace teploty ohřevu a teplotní vyvážení celého systému, seřízení průtoků, toto řešení má nespočetně mnoho výhod:

   -Komfort- dostatek teplé vody, požadovaná teplota do 15ti vteřin i na nejvzdálenějším místě, hygienická nezávadnost vody.

   -Spokojenost provozovatele - prodloužení životnosti systému, snížení provozních nákladů na ohřev (až o 40%), hygienická nezávadnost vody - dle platné vyhlášky.

   -Zlepšení organoleptických vlastností (snížení zákalu).

   -O rozsahu naší činnosti rozhoduje vždy náš zákazník a vše je na domluvě.

Nejen v teplé vodě, ale například v chladících věžích je velké riziko kontaminace širého okolí legionelou. I v tomto segmentu Vám pomůže systém DEZINFEX šetrným dávkováním dezinfekcí, která prodlouží životnost jakéhokoliv vodníího systému a přinese další výhody. Dezinfekce pitné vody se stává standartem. K dezinfekci vody zpravidla doporučujeme PUROCIL 11, popřípadě dle materiálu DUOZON 100L, ale i další biocidy dle chemismu vody.

Dávkování dezinfekce např. dávkovacími stanicemi, tedy sestavami, dle výkonu, popřípadě připojením výrobníku dezinfekce na místě atd. s označením:  

                   4D LEGIO*X ECO 

Digitální dávkování dezinfekce, doporučujeme toto univerzální zařízení se střídáním dezinfekcí. Moderní a po všech stránkách v každém detailu domyšlené kompaktní zařízení s použitím současných nejmodernějších komponentů a využitím mnohaletých zkušeností . Vysoká spolehlivost, nízké provozní náklady. Vybaveno řídícím systémem LEGIO*X ECO                      

                 OXI   

Generátor oxidu chloričitého (chlordioxid) OXIPERM, vyrábí chlordioxid ze zředěných roztoků chloritanu sodného (NaClO2, 7,5%) a kyseliny chlorovodíkové (HCl, 9%). Tyto stanice dodáváme ve dvou výkonových úrovních pro výrobu 5, popřípadě 10 g/h chlordioxidu. S použitím současných nejmodernějších komponentů a využitím mnohaletých zkušeností nejen pro instalaci a zaváděcí provoz. Vysoká spolehlivost, nízké provozní náklady.

                 ELEKTROCHEM

Výrobník elektrochemicky aktivovaného roztoku, ze solanky. S použitím současných nejmodernějších komponentů a využitím mnohaletých zkušeností nejen pro instalaci a zaváděcí provoz. Nízké provozní náklady.

Naše krédo je vedle kvality také postup dávkování nejen s maximální účiností, ale především účelně, úsporně a šetrně k materiálům rozvodu. Navrhneme vhodné změny, např. termostatické ventily, vyvážení systému, úspory, ale i FlexClean, nebo spořiče vody, vypracujeme provozní řád, studii proveditelnosti - Tedy komplexně - nezávadný vodovod provozován ekonomicky.

Pokud jste se rozhodli pro zabezpečení Vaší teplé vody proti bakterii Legionella ať už z důvodu prevence, snížení teploty ohřevu, nebo z důvodu již kolonizovaného systému, nebo již dávkujete nějakou dezinfekci a rozpadají se Vám trubky, nebo chcete dávkovat dezinfekci úsporně, účinější a šetrnější a také snížit provozní náklady - kontaktujte nás. Úsporné a šetrné dávkování Vám může zajistit jedině firma DEZINFEX ať už budete dávkovat Sanosil, Duozon, Chlordioxid, GUAA, nebo jakékoliv jiné schválené biocidy.

Dodáváme dávkovací zařízení proti bakterii Legionella a to nejúspornější, ale i nejúčinější dávkovací zařízení za bezkonkurenční ceny. Provozní náklady na dávkovací zařízení jsou jen zlomkem celkových dosažených úspor, protože při dávkování nemusíte provádět běžné přehřívání-termodezinfekci atd.

Několikaleté zkušenosti s dávkováním dezinfekce a odběrem mikrobiologických vzorků zaručují maximální garanci - vyřešení případného mikrobiologického ohrožení a to až do koncových distribučních míst.

Jste-li provozovatel jakéhokoliv objektu vypracujeme Vám zdarma nabídku na úspory s minimální investicí v několika variantách. Přijedeme a nasadíme měření, odebereme vzorky, vše je na domluvě. Přesvěčte se sami, vyplňte formulář.

 

Chemická dezinfekce je nejen levnější než termodezinfekce, ale má menší vliv na materiály a je levnější.

Při nahrazení, nebo doplnění starého konkurenčního dávkovacího zařízení šetrným a účinnějším systémem DEZINFEX s nižšími provozními náklady poskytujeme slevu na instalaci.

Nenechte řešit problém legionel, tedy zdravotního rizika neodborné firmě s různými nevalidovanými a neschválenými preparáty a postupy. Nenechte si ani nikým z jakékoliv instituce doporučit jedinou firmu na odstranění legionely, hledejte i konkurenci, alespoň tři firmy, udělejte výběrové řízení, ve kterém zohledníte i provozní náklady.Věříme že díky našemu Know-How si vyberete nás.

DEZINFEX s.r.o. má tuto činnost úspory a dezinfekce vody jako základní náplň, včetně výchozího i závěrečného fyzikálního i mikrobiologického monitoringu a garancí trvalé mikrobiologické nezávadnosti.

Samozřejmostí je mnoho certifikátů a ovědčení odborné způsobilosti, nejen jednatel společnosti má certifikát odborné způsobilosti například k odběru vzorků vod. Spolupracujeme s mnoha laboratoři, předními výrobci biocidů, dávkovacích zařízení a generátorů: Cealin, Grundfos,ProMinent a mnoho dalších. Firma DEZINFEX je hlavním výrobcem sestav dávkovacích zařízení včetně jejich řídících systémů.

Provádíme i dezinfekci vzduchotechniky s možností doložení mikrobiologickým vyšetření (stěry a otisky, spad z ovzduší atd.)

U teplé i studené vody provádíme přímo vyšetření na přítomnost bakterie legionella a KTJ při 36°C.

 

 

 

 

DEZINFEX s.r.o.

Lubor Pospíchal

jednatel společnosti

mob: 722 938 722

fax: 910 257 282

pospichal@dezinfex.cz

www.dezinfex.cz

luborfoto2

 

 

 

 

 

 

 

Lubor Pospíchal,

specialista na dezinfekci vody

a jednatel  společnosti DEZINFEX s.r.o.

PROVÁDÍME:Inženýrink, testování, měření, analýzy a znalecké posudky hygienického rizika technických vodních obslužných systémů, posuzování vlivů na životní prostředí („EIA“)dle zákona 100/2001 Sb. a znalecké posudky ochrany a tvorby životního prostředí

TEPLÁ VODA bez bakterií- úspory a dezinfekce teplé a pitné vody, dezinfekce technologické vody, dezinfekce klimatizací a dezinfekce vzduchotechniky, chlordioxid (oxid chloričitý) generátory chlordioxidu, dávkovací zařízení, chladící věže, dezinfekce vodních systémů, šetrné dávkování dezinfekce s úspory, výroba dezinfekce na místě, dávkovací zařízení biocidů, úspory na ohřevu i spotřebě, legionela a její odstranění z teplé vody, čištění a dezinfekce vzduchotechniky, klimatizace a dezinfekce chladících okruhů s trvalou garancí. 

Zde zadejte údaje - do poznámky napište základní informace o Vašem objektu (spotřeba vody, teplota ohřevu, objem zásobníků atd., ale nemusíte, vše obhlédneme na místě, nebo Vám položíme doplňující otázky

i malé kapky vody dokážou velké divy!

Níže vidíte některé z našich produktů. Žádná dávkovací zařízení však eshopem neprodáváme 

 

 

Cena

1179000
11179000
CHLORDIOXID-OXID CHLORIČITÝ-Generátor chlordioxidu OXIPERM PRO
179 000 Kč

OXI PERM PRO - generátor oxidu chloričitého 5g/h

přesná a aktuální cena na dotaz

GENER
Model+S315+ +white+BG.001.jpeg.001
Akce Novinka Tip
14 900 Kč

PROTI LEGIONELÁM V DOMÁCNOSTECH I MALÝCH PROVOZECH. ELEKTROLÝZA SOLI BEZ ELEKTRICKÉ ENERGIE.

260
DUOZON 100L 25kg
9 975 Kč
Vysoce oxidační preparát
DUO25
Clorious2
6 972 Kč
28 Kg roztok stabilizovaného chloridoxidu (oxid chloričitý)
163
filtrovaci kartuse 800x600
2 884,30 Kč

Filtrovací kartuše do sprchy nejen proti bakterii legionela

230
Snímek obrazovky 2020 02 28 v 0.01.37
Tip
ZDARMAZDARMA
2 600 Kč

UNIVERZÁLNÍ REVOLUČNÍ POLYMEROVÁ DEZINFEKCE - působí 14 až 21 dnů

173
DUOZON 100L 5 Kg
Tip
2 470 Kč
170
Legionela STOP - Poradenství
1 Kč
Máte legionelu? Vyřešíme ihned-levně
LEGSTOP
Legionella STOP- Poradenství
1 Kč
Máte legionelu? Vyřešíme ihned-levně
LEGSTOP2
9 položek celkem
Zpět do obchodu