Strach v Brně! Pacient se v nemocnici osprchoval a zemřel

V potrubí teplé vody Fakultní nemocnice v Brně se nacházela nebezpečná bakterie legionella. A bohužel napadla minimálně jednoho pacienta, který na následky nákazy zemřel.

První informace o tom, že ve sprchách fakultní nemocnice může být smrtelně nebezpečná bakterie, se objevily před čtyřmi měsíci.V té době zemřel onkologicky nemocný pacient a pitva potvrdila, že se v nemocnici nakazil legionellou. Pravděpodobně se sprchoval teplou vodou a vdechl vodní tříšť, která obsahovala bakterii – to je nejčastější způsob nákazy.

Případem se začala zabývat hygiena, která nařídila dezinfekci potrubí teplé vody. Fakultní nemocnice teplou vodu dezinfikovala i před objevením legionelly a množství chemikálií je teď o něco vyšší, aby se podobný případ už neopakoval.

Bakterie nejvíc ohrožuje právě oslabené pacienty, kteří mají po operaci, nebo bojují s chronickým onemocněním. Úmrtnost po nákaze je u každého desátého pacienta. Stoprocentně se ale před legionellou chránit nelze a nemocnice jen může doufat že současná opatření zamezí další nákaze.

My, jako firma DEZINFEX zajišťujeme chemické ošetření teplé vody pro FN Brno (v Dětské nemocnici, ale i v Bohunicích - a to na jiných pavilonech než se vyskytl zde uvedený problém.)

 

zdroj (zde se podívejte na videoreportáž:

http://tn.nova.cz/clanek/strach-v-brne-pacient-se-ve-spitale-osprchoval-a-zemrel.html

Zpět do obchodu