Chladící systémy a legionela

chladici-vez

Jestliže jste se rozhodli dezinfikovat chladící vodu, jste na správné adrese.

V dnešní době se bez chlazení dnes neobejde mnoho průmyslových oborů. Chlazení je potřebné v mnoha oborech, zejména v průmyslu strojírenském, chemickém,  farmaceutickém a dalších. Chladící kapaliny jsou používány v nejrůznějších procesech od obrábění kovů přes chladící věže v průmyslových komplexech hutních, rafinérských po velké chladící věže v jaderných elektrárnách a mnoha dalších oborech.

Každý chladící okruh je specifický rozmezí teploty chladící vody, chemickým složením vody a použitých materiálů. Máte zkušenosti se hygienou této vody? Odebíráte pravidelně vzorky této vody na mikrobiologické vyřetření? Rádi budeme spolupracovat a poradíme Vám zkušenosti naše.

Zabýváme se komplexně touto činností od využití odpadního tepla po důležité chemické zabezpečení. Převážně při použití otevřených chladících systémů je třeba vodu chemicky zabezpečit a to z hlediska zdravotního rizika jak pro zaměstnance, tak pro obyvatele pohybující se v širším okolí.

V otevřených chladících systémech je riziko respiračního onemocnění velice vysoké, zpravidla se jedná o bakterii legionela, která může být pro vnímavého jedince velice nebezpečná.

Pokud máte zájem o spolupráci při analýze Vaší chladící vody, odebíráme mikrobiologické vzorky nejen po celé ČR a doporučíme vhodné hygienické zabezpečení, tedy dezinfekci této chladící vody.  Náš specialista se Vám bude věnovat po kontaktování kontaktním formulářem zde.

 

 

 

 

Zpět do obchodu