Chladící systémy a legionela

chladici-vez

Jestliže jste se rozhodli dezinfikovat chladící vodu, jste na správné adrese.

V dnešní době se bez chlazení dnes neobejde mnoho průmyslových oborů. Chlazení je potřebné v mnoha oborech, zejména v průmyslu strojírenském, chemickém,  farmaceutickém a dalších. Chladící kapaliny jsou používány v nejrůznějších procesech od obrábění kovů přes chladící věže v průmyslových komplexech hutních, rafinérských po velké chladící věže v jaderných elektrárnách a mnoha dalších oborech.

Každý chladící okruh je specifický rozmezí teploty chladící vody, chemickým složením vody a použitých materiálů. Máte zkušenosti se hygienou této vody? Odebíráte pravidelně vzorky této vody na mikrobiologické vyřetření? Rádi budeme spolupracovat a poradíme Vám zkušenosti naše.

Zabýváme se komplexně touto činností od využití odpadního tepla po důležité chemické zabezpečení. Převážně při použití otevřených chladících systémů je třeba vodu chemicky zabezpečit a to z hlediska zdravotního rizika jak pro zaměstnance, tak pro obyvatele pohybující se v širším okolí.

V otevřených chladících systémech je riziko respiračního onemocnění velice vysoké, zpravidla se jedná o bakterii legionela, která může být pro vnímavého jedince velice nebezpečná.

Pokud máte zájem o spolupráci při analýze Vaší chladící vody, odebíráme mikrobiologické vzorky nejen po celé ČR a doporučíme vhodné hygienické zabezpečení, tedy dezinfekci této chladící vody.  Náš specialista se Vám bude věnovat po kontaktování kontaktním formulářem zde.

 

 

 

 

 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.