Kontakt


DEZISAN Profi 5 l

 
 
Dezinfekce Pískovišť
Cena 2 445 Kč včetně DPH
Cena bez DPH 2 020,66 Kč
Počet (ks)

   

Kategorie BEZCHLÓROVÁ DEZINFEKCE POVRCHU A VODY
 

Dle vyhlášky MZd č. 135/2004 příloha č. 10 je nutné provádět dezinfekci pískovišť minimálně 2× ročně, a to pro doložení hygienického zabezpečení – bakteriální bezpečnosti písku. Dezinfekce se doporučuje provádět na počátku sezony.

 

DEZISAN Profi je polymerový dezinfekční prostředek bez obsahu chlóru. Dezinfekční účinnosti prostředku byly laboratorně doloženy komplexním šetřením společností Chemila s.r.o., Hodonín. Prostředek se používání k eliminaci bakteriálního znečištění, pro pracovníky je bezpečný a v použitých koncentracích je šetrný k životnímu prostředí.

 

POSTUP PŘI DEZINFEKCI PÍSKOVIŠTĚ

1. Pro hygienické zabezpečení dětského pískoviště budeme potřebovat 100 litrů vody, 5 litrů DEZISANu Profi, 2 litry odmašťovacího prostředku s tenzidy (např. jar), postřikové zařízení (případně konev), hrábě, mechanické síto a nádobu na odpad.

2. Z pískoviště se mechanicky odstraní veškeré předměty, které se během používání do písku dostaly, tj. formičky, klacky, balónky, papíry a jiné předměty. Následně se hráběmi upraví pískoviště tak, aby jeho plocha byla rovná tj. bez prohlubní, kopečků apod. V případě velkého mechanického znečištění přesejeme obsah pískoviště přes mechanické síto.

3. Takto upravené pískoviště je připravené k ošetření. 
Přípravíme si 4% odmašťovací pracovní roztok (tj. 2 litry odmašťovacího přípravku, např JARu na 50 litrů vody). Pískoviště tímto roztokem rovnoměrně propláchneme a tím zajistíme odstranění organických nečistot a odmaštění.

4. Dalším krokem je již samotná dezinfekce. Připravíme si 50 litrů vody, do které přidáme 5 litrů koncentrátu DEZISAN Profi. Tím získáme 10% roztok polymerového dezinfekčního prostředku DEZISAN Profi.

5. Po rovnoměrném aplikování roztoku necháme 10 minut dezinfekční prostředek působit na písku. Po uplynutí této doby celou plochu písku hráběmi promícháme a následně písek urovnáme.

 

Před pouřitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Používejte biocidní připravky bezpečně.