Kontakt


BEZCHLÓROVÁ DEZINFEKCE POVRCHU A VODY

Tento eshop je věnován převážně bezchlórové dezinfekci, provozovatelem je firma DEZINFEX s.r.o. která disponuje širší nabídkou biocidů a disponuje živnostenským oprávněním dle zákona č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví a tedy i kvalitním poradenstvím, které Vám nabízíme neustále. 

 

 

Moderní dezinfekční bezchlórové produkty na bázi PHMG/GUAA, ale i PHMB, nabízíme i běžné oxidační "chlórové" dezinfekce.

Tekuté víceúčelové čistící a dezinfekční přípravky, které díky jedinečným vlastnostem vysoce efektivně ničí všechny dosud testované typy bakterií, virů a plísní. Jedná se o koncentrované polymerní přípravky na bázi PHMB, GUAA. Díky svým unikátním vlastnostem zajišťují dlouhotrvající ochranu a všestranné použití. Většina běžných dezinfekčních prostředků využívá k odstranění bakterií toxické chemikálie, které mohou být zdraví škodlivé.

Výhody polymerové dezinfekce PHMG/PHMB :

 • obsahuje biguanidy, nebo guanidy
 • vysoká antimikrobní účinnost, eliminuje široké spektrum mikroorganismů (bakterie, viry, plísně)
 • ošetřené povrchy a voda neohrožují zdraví člověka, zvířat, ani rostlin
 • šetrné vůči všem materiálům-nejsou korozivní, ošetřené povrchy nemění barvu a nejsou narušeny
 • neobsahují škodlivé látky jako jsou např. fenoly, aldehydy, kyseliny nebo estery
 • nehořlavé
 • pH 7
 • odstraňuje pachy
 • dlouhodobý účinek
 • nevyžaduje speciální skladování
 • expirační doba 2 roky

 

Nevýhody polymerové dezinfekce PHMB/PHMG

 

 • při údržbě bazénu a systémů vod biguanidy bychom měli vedle dezinfekce používat pravidelně také oxidaci GUAA OXI, nebo DUOZON 100L
 • u dezinfekce povrchů bychom neměli přípravky GUAASTAR, DEZISAN a ostatní polymerové kombinovat s běžnými mýdlovými přípravky, ztrácejí pak na své účinnosti

  

Čistící prostředky GUAASTAR s dezinfekční přísadou GUAA obsahuje PHMG (polyhexamethylenguanidinhydrochlorid) jsou absolutní novinkou na našem trhu. Revoluční dezinfekční složka GUAA je význačná především ve vlastnostech daných velice vysokou antimikrobní účinností, šetrností k životnímu prostředí a zdraví člověka, netoxicitou a také především přetrvávajícím dlouhodobým účinkem a šetrností vůči ošetřovaným materiálům a to již v nízkých koncentracích.Nejvýznamější reference přípravku GUAASTAR na Letišti Praha od příchodu tehdejší mexické chřipky

 

 

Mechanismus účinku GUAA

Kladně nabitý kationtový polymer přitahuje záporně nabitou buněčnou membránu mikroorganismu, která je v kontaktu s polymerem narušena. Preparát následně paralyzuje biologickou aktivitu fermentů mikroorganismu, zabraňuje množení nukleových kyselin a ničí dýchací systém, což společně mikroorganismus zahubí. Prokázané a testované účinky jsou baktericidní (G+ a G- bakterie), virucidní (včetně Poliovirus, Adenovirs, virus BVDV, Vakcinie Virus), tuberkulocidní, mykobaktericidní (M. terrae, M. avium).

Složení a vlastnosti dezinfekce GUAA (PHMG)

Produkty skupiny PHMB/PHMB jsou polymerové dezinfekce 

PHMG - (polyhexamethylenguanidinhydrochorid) je syntetický baktericidní polyelektrolyt na bázi guanidinových vazeb. Neobsahuje toxické látky a v používaných koncentracích není dráždivý. N- alkyl (C12-C16) dimethylbenzylamoniumchlorid je dusíkatá kationová povrchově aktivní látka patřící do kvartérní amoniové skupiny. Zkoumání antimikrobních vlastností guanidinových vazeb ukázalo, že kombinací guanidinových vazeb společně se čtvrtinovými amonnými vazbami vykazují výjimečný efekt. Obě tyto látky se vzájemně doplňují a posilují a vytvářejí společně mocný dezinfekční prostředek.

 

PHMB - (polyhexamethylenbiguanid) neboli PUROCIL 11 je syntetický baktericidní polyelektrolyt na bázi guanidinových vazeb. Neobsahuje toxické látky a v používaných koncentracích není dráždivý. 

 

DEZISAN Spray -Vhodný po očištění GUAASTAR na nadměrně zatížené povrchy (kliky, madla, zábradlí, vodovodní baterie atd.), pro ještě delší a účinnější ochranu. Obsahuje také GUAA, neboli PHMG. Velice účinně odstraňuje plísně, pachy

GUAA-POOL - bezchlórová bazénová chemie, určená nejen pro dětské bazény.

 

Čistící přípravky:

GUAASTAR-pěnivý - Vhodný na všechny vodou omyvatelné, nesavé povrchy. Čistí, odstraňuje pachy, vytváří ochrannou polymerovou vrstvu.

GUAASTAR-nepěnivý - Vhodný na podlahy nejen v mokrých provozech. Osvědčil se také v lázních na čištění hydromasážních van a vířivek, ale i na běžné vany.

GUAASTAR-sanitární - Vhodný na veškeré sanitární zařízení. 

 

 

 

PUROCIL 11 - profesionální dezinfekce teplé, pitné a bazénové vody

Svou schopností je velice vhodný k potlačení nárůstu biofilmů, čímž dopomáhá k boji proti bakteriím Legionella v teplé (pitné) vodě.

Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Používejte biocidní připravky bezpečně. 

 

 
 
149
12134114912134

Stránka 1 z 3 - 52 položek celkem


Koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek.

10 028,10 Kč

Vysoce oxidační preparát

9 975 Kč

Neoxidační šetrnný polymerový biocid nejen proti bakterii legionela na bázi polymeru PHMB.

9 075 Kč
 

28 Kg roztok stabilizovaného chloridoxidu (oxid chloričitý)

6 972 Kč

Koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek.

4 030,58 Kč

Bezpečné a dlouhodobé zajištění zdravého prostředí s účinnými koncentráty, komplexní péče o zdravé prostředí. Registrujte se a dosáhnete na slevu 10%

2 147,93 Kč
 

Koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek.

2 020,66 Kč

Dezinfekce Pískovišť

2 020,66 Kč
 

Neoxidační šetrnný polymerový biocid nejen proti bakterii legionela na bázi polymeru PHMB.

2 399 Kč

Bezchlórová dezinfekce bazénové vody pro bazény nad 20m3

1 832,23 Kč

Bezchlórová chemie GUAa pro vířivé vany

1 486,78 Kč
 

Koncentrovaný nepěnivý čistící prostředek s dezinfekční přísadou PHMG

Původně: 1 496,69 Kč
Ušetříte: 92,56 Kč (–6 %)

1 404,13 Kč

Kopletní set bezchlórové chemie GUAa pro vířivé vany.

1 395,87 Kč

Dezinfekce solárií, saun a fitness zařízení.

1 271,07 Kč
 

Kompletní GUAA sada pro bazény nad 20 m3

1 230,58 Kč

Koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek.

1 218,18 Kč

Kompletní GUAA SADA pro bazény do 20 m3

990,91 Kč
 

Stránka 1 z 3 - 52 položek celkem