BEZCHLÓROVÁ DEZINFEKCE POVRCHU A VODY

Tento eshop je věnován převážně bezchlórové dezinfekci, provozovatelem je firma DEZINFEX s.r.o. která disponuje širší nabídkou biocidů a disponuje živnostenským oprávněním dle zákona č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví a tedy i kvalitním poradenstvím, které Vám nabízíme neustále. 

 

 

Moderní dezinfekční bezchlórové produkty na bázi PHMG a vysoce oxidační dezinfekce na bázi chlordioxidu DUOZON 100L, který většinou doporučujeme.

Tekuté víceúčelové čistící a dezinfekční přípravky, které díky jedinečným vlastnostem vysoce efektivně ničí všechny dosud testované typy bakterií, virů a plísní. Jedná se o koncentrované polymerní přípravky na bázi PHMG  Díky svým unikátním vlastnostem zajišťují dlouhotrvající ochranu a všestranné použití. Většina běžných dezinfekčních prostředků využívá k odstranění bakterií toxické chemikálie, které mohou být zdraví škodlivé.

Výhody polymerové dezinfekce PHMG :

 • obsahuje biguanidy, nebo guanidy
 • vysoká antimikrobní účinnost, eliminuje široké spektrum mikroorganismů (bakterie, viry, plísně)
 • ošetřené povrchy a voda neohrožují zdraví člověka, zvířat, ani rostlin
 • šetrné vůči všem materiálům-nejsou korozivní, ošetřené povrchy nemění barvu a nejsou narušeny
 • neobsahují škodlivé látky jako jsou např. fenoly, aldehydy, kyseliny nebo estery
 • nehořlavé
 • pH 7
 • odstraňuje pachy
 • dlouhodobý účinek
 • nevyžaduje speciální skladování
 • expirační doba 2 roky

 

Nevýhody polymerové dezinfekce PHMG

 

 • při údržbě bazénu a systémů vod i dezinfekci na bázi PHMG bychom měli používat pravidelně také oxidaci, např superoxidační DUOZON 100L, který jde používat i samostatně což doporučujeme.

  

Čistící prostředky GUAASTAR s dezinfekční přísadou PHMG (polyhexamethylenguanidinhydrochlorid) jsou absolutní novinkou na našem trhu. Revoluční dezinfekční složka PHMG je význačná především ve vlastnostech daných velice vysokou antimikrobní účinností, šetrností k životnímu prostředí a zdraví člověka, netoxicitou a také především přetrvávajícím dlouhodobým účinkem a šetrností vůči ošetřovaným materiálům a to již v nízkých koncentracích.Nejvýznamější reference přípravku GUAASTAR na Letišti Praha od příchodu tehdejší mexické chřipky

 

 

Mechanismus účinku PHMG

Kladně nabitý kationtový polymer přitahuje záporně nabitou buněčnou membránu mikroorganismu, která je v kontaktu s polymerem narušena. Preparát následně paralyzuje biologickou aktivitu fermentů mikroorganismu, zabraňuje množení nukleových kyselin a ničí dýchací systém, což společně mikroorganismus zahubí. Prokázané a testované účinky jsou baktericidní (G+ a G- bakterie), virucidní (včetně Poliovirus, Adenovirs, virus BVDV, Vakcinie Virus), tuberkulocidní, mykobaktericidní (M. terrae, M. avium).

Složení a vlastnosti dezinfekce PHMG (H2O POOL)

Produkty skupiny PHMG jsou polymerové dezinfekce 

PHMG - (polyhexamethylenguanidinhydrochorid) je syntetický baktericidní polyelektrolyt na bázi guanidinových vazeb. Neobsahuje toxické látky a v používaných koncentracích není dráždivý. N- alkyl (C12-C16) dimethylbenzylamoniumchlorid je dusíkatá kationová povrchově aktivní látka patřící do kvartérní amoniové skupiny. Zkoumání antimikrobních vlastností guanidinových vazeb ukázalo, že kombinací guanidinových vazeb společně se čtvrtinovými amonnými vazbami vykazují výjimečný efekt. Obě tyto látky se vzájemně doplňují a posilují a vytvářejí společně mocný dezinfekční prostředek.

 

DUOZON 100 L (oxid chloričitý), neboli stabilizovaný chlordioxid

- doproručujeme jak na pitnou vodu, tak na bazénovou, teplou a povrchovou dezinfekci, jedná se o vysoce oxidační preparát, netvoří vedlejší produkty jako u běžné chlorace - THM, snižuje vázaný chlór, vhodné jak v kombinaci v běžném provozu bazénů, ale i kdezinfekci pitné vody a mnoho dalšího použití

 

Nejsme běžný eshop, jsme odborníci. Doporučíme Vám vhodné řešení (PHMG, stabilizovaný CHLORDIOXID atd..) pro bazén, povrchy a na jakoukoliv aplikaci. Napište co chcete zabezpečit do kontaktního formuláře, obratem se Vám ozveme s nejlepší nabídkou nejvhodnějšího řešení.

 

Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Používejte biocidní připravky bezpečně. 

 

 
 
359
12070135912070

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem


Vysoce oxidační preparát

9 975 Kč

28 Kg roztok stabilizovaného chloridoxidu (oxid chloričitý)

6 972 Kč
 

Koncentrovaný nepěnivý čistící prostředek s dezinfekční přísadou PHMG

Původně: 1 496,69 Kč
Ušetříte: 92,56 Kč (–6 %)

1 404,13 Kč

Detekční proužky 100 Ks. Reaguje s guanidiny PHMB a PHMG

790 Kč

Koncentrovaný čistící prostředek s přísadou dezinfecke

Původně: 306,61 Kč
Ušetříte: 9,92 Kč (–3 %)

296,69 Kč
 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.